G I Ę C I E

M E T A L I 

Co to jest gięcie blachy ?

unnamed (5)
Ten proces techniczny nie jest skomplikowany sam w sobie i sprowadza się do odkształcenia materiału w ten sposób, że zmienia się jego krzywizna, ale wymiary poprzeczne pozostają takie jak dotąd. Gięcie blachy poprzedza wycięcie elementów, a po nim następuje jeszcze etap wygładzania i malowania. Nadanie odpowiedniego kształtu nie mogłoby się odbyć bez właściwej i przeznaczonej do tego procesu maszyny, czyli giętarki czy prasy krawędziowej.
Gięcie blach to efektywna, precyzyjna i szybka metoda plastycznej obróbki metalu. Obecnie jest jedną najczęściej stosowanych technik w zakładach przemysłowych.

W jaki sposób następuje gięcie blach?

Aby blacha została wygięta, musi zostać poddana 3 procesom obróbki. W pierwszej fazie następuje gięcie sprężyste, potem plastyczne, a na końcu dochodzi do dotłaczania. W czasie ich trwania blachy są zwijane, wyginane, a także skręcane, profilowane i prostowane. W przypadku, kiedy blacha nie jest gruba, gięcie odbywa się na zimno, co niweluje ryzyko przekształcenia materiału. Grubsze blachy poddawane są obróbce na ciepło. Typ gięcia dobiera się do materiału, faktury i oczywiście wspomnianej grubości. Do gięcia blach wykorzystuje się nie tylko różne techniki, ale też urządzenia. Najpopularniejsza jest wspomniana wcześniej prasa krawędziowa, stosuje się również często walce. Na przykład w produkcji rur, pasków albo kształtowników. Obie pozwalają na uzyskanie rozmaitych kształtów i powtarzalne ich wykonanie.

Gięcie stali
nierdzewnej

Gięcie blachy aluminowej

Do produkcji blach, profili oraz innych elementów konstrukcyjnych, używamy wysokiej jakości stali odpornej na rdzę. W zależności od potrzeb klienta, wykrzywiamy blachy stalowe o najróżniejszej grubości, twardości i innych parametrach. Nasze doświadczenie i skomputeryzowana technologia zapewni regularność kształtów i precyzję pomiarów tak, aby produkt w stu procentach zgadzał się z wymaganą przez Klienta charakterystyką.
Wytrzymała oraz elastyczna blacha aluminiowa to doskonały materiał na szczelne i trwałe pokrycie dachu. Daje one duże możliwości formowania oraz zabezpieczania przed korozją i warunkami atmosferycznymi. Dlatego też, oferujemy szeroki wachlarz wyrobów metalowych z giętego aluminium. Dzięki lekkości i plastyczności, wyroby z tego metalu są mniej kosztowne i szybsze w obróbce.